בניית גגות רעפים

 
גגות רעפים מציעים אסתטיקה שאי אפשר להישאר אדישים אליה, מראה נעים וביתי ששורד כל טרנד אדריכלי ושתמיד מציע בנייה קלאסית ואלגנטית. לצד המראה עצמו, גג רעפים מציע גם יתרונות הנדסיים ושימושיים שונים, כאשר כיום דרך טכניקות מתקדמות של בניית גג רעפים שיטה זו מאפשרת גם יתרונות אנרגטיים וכלכליים רבים. חברת מאסטר גגות ואיטומים מתמחים, בין היתר, בבניית גגות רעפים מקצועיים, עמידים ואסתטיים – הכל עם אנשי צוות מנוסים מאוד, רעפים מעולים וטכניקות עבודה מוכחות.
כאשר מדובר על גגות עשויים רעפים, חשוב להבין מלכתחילה שבגלל המאפיינים ההנדסיים של גגות אלו והעובדה שיש להתקין מספר רב של רעפים כדי לייצר גג שלם ומתפקד, קריטי שכל שלבי העבודה יבוצעו באופן מושלם, מדויק וללא כל טעות או תקלה. גג רעפים שלא נבנה ומותקן כראוי עשוי ליצור בעיות הנדסיות ובטיחותיות מהותיות בעתיד הרחוק או הקרוב.

 
 
 
גג
 
 
 
בניית גג רעפים
 
 
 
בניית גגות רעפים עם מסטר גגות ואיטומים
 
 
 
גג רעפים
 
 
 
 

עם תקרה או ללא תקרה

 
כאשר מדובר על בניית גגות רעפים, ישנם שני סוגים עיקריים של גגות רעפים שאנשים ו/או אדריכלים בוחרים להשתמש בהם. הגג יכול להיות עם תקרה פנימית או ללא תקרה. אותה תקרה יכולה להיות מבטון או מאמצעים הנדסיים שונים. גג רעפים ללא תקרה מציע מראה פתוח ומרשים ביותר, לרוב עם קורות עץ מסיביות ומאוד בולטות מבחינה אסתטית. גג רעפים עם תקרת בטון מאפשר את קיומה של עליית גג למשל – לצרכי אחסון, חדר נוסף, סטודיו וכו'.
 

שיפועים בבניית גג רעפים

 
אחד ההיבטים הכי חשובים בבניית גג רעפים הוא השיפוע. בגלל מאפייניו ההנדסיים, גג רעפים חייב כמובן להיות משופע. שיפוע נמוך מדי מציב את הגג והבית בסכנה לנזקי רטיבות וחדירת מים. אחוז המקובל בתעשייה הוא שיפוע גג רעפים של 35%-40%. שיעור השיפוע חשוב כי עליו להופיע בבקשה להיתר הבנייה – בדמות גובה המבנה הכולל.

 

קורות

 
גג רעפים מונח על גבי קורות, היוצרות קונסטרוקציה שהיא השלד של הגג. אפשר לייצר את הקונסטרוקציה הזו מקורות מחומרים שונים ובגדלים שונים. כך למשל גג שאינו חשוף (עם תקרה מתחתיו) ניתן לעשות מקורות פלדה או מקורות אורן פשוטות. אך גג חשוף מחלקו הפנימי נהוג לעשות מקורות גושניות ומרשימות יותר. אפשר גם לשלב בין סוגי הקורות, תלוי בעיצוב אדריכלי ובתכנון הנדסי כמובן.
 

בידוד ואיטום בבניית גגות רעפים

 
כדי לאפשר יעילות אנרגטית מרבית, עמידות ושימושיות רבה יותר של הגג, כיום בתהליכי בניית גגות רעפים מתקינים שכבות ייעודיות של בידוד ואיטום מתחת לרעפים עצמם. הבידוד הוא לרוב לצרכים תרמיים (חום וקור) אך אפשר גם ליישם בידוד אקוסטי. האיטום הוא כמובן נגד רטיבות וחדירת מים. רוב האיטום מושג מהשיפוע והרעפים עצמם, אך בכל זאת יש ליישם שכבות מיוחדות של חומרי איטום.
 

הרעפים עצמם

 
בסופו של דבר, בניית גגות רעפים כוללת התקנה של רעפים וזה מה שנותן את הגימור גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה הנדסית. אנו במאסטר גגות ואיטומים עושים שימוש רק ברעפים מקצועיים ואיכותיים העומדים בתקנים המחמירים ביותר. רוב האנשים מעדיפים רעפים שטוחים בגווני כתום ואדום, אך האפשרויות מגוונות ורחבות מאוד מבחינת סגנונות הרעפים והצבעים. ניתן גם לבצע תיקון גגות רעפים במידה ולא מרוצים מהבנייה.
 


חייגו עכשיו 073-7841692 או צרו עמנו קשר דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.