בניית פרגולות

 
יצירת פינת ישיבה נוחה, הגנה מפני השמש ומפני הגשם והוספה לעיצוב הבית והגינה הינם רק מעט מהיתרונות הגלומים בבניית פרגולות. על מנת שבניית הפרגולה תתבצע בצורה טובה ונהיה מרוצים מהתוצאה הסופית, יש להיעזר בבעל מקצוע, ובנוסף ישנם מספר גורמים משפיעים בתהליך שיש להתחשב בהם.
 
 
 
 
 
 
בניית פרגולות
 
 
 
מאסטר גגות
 
 
 
בניית פרגולות עץ
 
 
 
 

אז אילו סוגי פרגולות ניתן לבנות?

 
• הצללה תלויה: פרגולה אשר נבנתה בשיטת ההצללה התלויה, תהיה קשורה בכבלי ברזל לקיר, ותספק הצללה אשר אינה מצריכה עמודים תומכים ובכך חוסכת מקום, אינה פוגעת בריצוף תחתיה וכן מראה מרשים וייחודי. הצללה שכזאת מחייבת תכנון מקדים רב, ולכן עלותה יחסית גבוהה יותר, והיא אינה מתאימה להתקנה בכל מקום. כמו כן, חשוב לקבל את ההיתרים המתאימים לבניית פרגולות שכאלה ממהנדס מורשה.
•עץ רב שכבתי לפרגולות: בניית פרגולות כאלה מתבצעת באמצעות הדבקת שכבות עץ דקות בגימור עדין, אשר מאפשרות גמישות בעיצוב הפרגולה וכן התאמה אישית של מראה הפרגולה לדוגמא התקנת קשתות, גג מעוגל ועוד. בנוסף, שיטה זו מקנה עץ עמידות וחוזק גבוהים הרבה יותר מאשר עץ רגיל, אולם יש לקחת בחשבון כי הוא גם יהיה כבד יותר, ועם זה יוכל להתמודד המעצב.
• פרגולות עץ גושני (קורות עץ גדולות): פרגולות אלה בנויות מקורות עץ אשר מרכיבות בעצמן את הפרגולה, עם עיבוד מינימאלי. בניית פרגולות עץ גושני מקנה מראה כפרי וטבעי המשתלב היטב עם הנוף הישראלי, אולם פרגולות אלה אינן חזקות במיוחד בשל המאפיינים של העץ הגושני, וניתן למצוא עם הזמן סדקים על הקורות.
• הצללה באמצעות עץ פיני רגיל: בניית פרגולות אלה הינה הפשוטה והזולה ביותר, ומצריכה יצירת מסגרת עליו ישב העץ הפיני. מראה פרגולה שכזאת אסתטי ביותר, ומשתלב באופן טבעי עם הנוף.
• על מה כדאי לשים דגשים? תכנון התקנת פרגולה ועיצוב הגינה והחצר שסביבה דורשים בעל מקצוע אשר יוכל לסייע בפתרון בעיות, וכן לתת מענה מיטבי תוך התחשבות בתנאי השטח, החצר והרצונות האישיים שלכם. כמו כן, מומלץ לבצע סקר שוק ולבדוק מספר בעלי מקצוע בטרם התחלת העבודה. בנוסף, בשוק קיים מבחר גדול מאוד של סוגי עצים המיועדים לבניית פרגולות. מומלץ להשוות בין המחירים ולהתייעץ עם בעל מקצוע בכדי לבדוק אפשרות של שימוש בחומרים זולים יותר, בכדי להוזיל את העלויות. בשל החשיפה הממושכת של העץ לתנאי מזג האוויר, חשוב לבצע פעולות תחזוקה אחת לחצי שנה על הפרגולה, בעזרת החומרים המיועדים לכך.
 

בניית פרגולות עם מאסטר גגות ואיטומים

 
עם מגוון העצים הקיים בשוק ושלל העיצובים מהם ניתן לבחור, כל אחד יכול לעצב ולבנות לעצמו את הפרגולה אשר תתאים לו בצורה הטובה ביותר, וכן תשרת אותו לאורך שנים רבות במתן צל, מתן הגנה מפני הגשם, יצירת פינת ישיבה נעימה ונוחה וכן הוספה לעיצוב הבית והחצר.

אם אתם מעוניינים בבניית פרגולות, צרו קשר עם מאסטר גגות ואיטומים דרך האתר, או בטלפון 073-7841692.