החלפת גג רעפים - המדריך המלא

 
עד לפני מספר שנים, הגישה הייתה שאם יש בעיה בגג הרעפים, אזי הפתרון הוא לטפל בבעיות באופן נקודתי. בשנים האחרונות עם זאת, יותר ויותר ישראלים מבינים אם יש להם בעיות רבות בגג הרעפים, ככל הנראה אין מנוס אלא להזמין שירות של החלפת גג רעפים. מדוע נמנעו מכך בעבר? בעיקר כי הגגות בכל זאת היו חדשים יותר והתיקונים היו אפשריים. עם זאת, ככל שחולפות השנים, גגות הרעפים הוותיקים הופכים לישנים יותר ויותר, ופחות עמידים, וכך ברור כי תיקון של טלאי על טלאי הוא פשוט לא משתלם לטווח הארוך, והפתרון טמון בהחלפה של כל הגג. אז איך מבצעים זאת ומה חשוב לדעת בנושא?
 
 
 
בידוד גג רעפים
 
 
 
בית עם גג רעפים
 
 
 
גג מבודד
 
 
 
גג רעפים
 
 
 
 
 

ההיבטים שיש לשים לב אליהם בעת החלפת גג רעפים

 
● באיזה חומר להשתמש? - בעבר, היה נהוג להשתמש בעיקר בחומרי הבטון לטובת גגות הרעפים. בשנים האחרונות לעומת זאת, כאשר מזמינים שירות של החלפת גג רעפים, הישראלים מעדיפים ללא ספק את רעפי החרס. היתרון של החרס הוא שמדובר על קונסטרוקציה חזקה יותר ועמידה יותר מפני חדירת מים, ומכאן מדו ר על שיטה מומלצת מאד. עם זאת, כמובן שגגות הבטון לא נעלמו. כיום משתמשים בתרכובות בטון איכותיות יותר מאשר בעבר, אשר יהיו עמידות יותר ואטומות יותר.
● טיפול בתשתיות ובקונסטרוקציה - שימו לב שאם כבר התחלתם במלאכה של החלפת גג רעפים, זו הזדמנות נהדרת לבצע תיקונים נוספים. זו הזדמנות טובה לבחון את מצב המרזבים בגג הבית שלכם ולראות האם הם תקינים. זו הזדמנות גם לבחון את הבסיס שעליו הרעפים מונחים - אפשר שגם בסיס זה זקוק לתיקון הולם. בקיצור, אם כבר מדובר על עבודה של כמה ימים, שום דבר נורא לא יקרה אם העבודה תתארך בעוד חצי יום או יום, אבל התמורה תהיה שהגג החדש שלכם יתפקד בצורה מצוינת למשך עוד שנים רבות קדימה.
● כמה זמן זה נמשך? - אין ספק כי העבודה של החלפת גג רעפים היא עבודה אשר תדרוש זמן מהגגנים המקצוענים שיבצעו עבורכם את העבודה. אל תשכחו שהעבודה כוללת לא רק חיתוך של רעפים והתקנתם - אלא פינוי של פסולת מהמקום, בדיקות של איטום, ביצוע עבודות משלימות בתחום הפחחות, צביעה של הרעפים, ועוד. לכן, מדובר לרוב על עבודה ממוצעת שבין ארבעה לשישה ימים. כמובן שצריך לסכם זאת מראש עם הגגנים, כדי שתבינו כיצד עליכם להתנהל.
● מתי לעשות את העבודה? - מומלץ בחום לבצע את עבודת ההחלפה בעונת הקיץ. בעונה זו אתם לא תהיו חשופים לבעיות שונות של גשמים ישירות לתוך הבית שלכם, ועבודת ההחלפה היא הרבה יותר מהירה והרבה יותר נוחה.
 

האם הגיע הזמן להחליף?

 
איך תדעו שהגיע בעצם הזמן להחליף את כל הגג? פשוט - אם עשיתם תיקון לגג לפני שנה ועכשיו שוב יש בעיה, ככל הנראה פתרון מקומי כבר לא מספיק - והגיע הזמן לעשות הכל מחדש, על אחת כמה וכמה אם הגג שלכם בן יותר מ20 שנה.