מה המשמעות של רטיבות בקיר פנימי?

 
כאשר יש נזקי רטיבות בבית, הרי שברוב המכריע של המקרים, הכוונה היא בעצם אל רטיבות בקיר פנימי. יש לציין שאין זה משנה מהו המקור של הרטיבות וממה היא נגרמת, כמעט תמיד ההשפעה שלה תהיה על הקירות הפנימיים בתוך הבית. מדוע זה כך? פשוט מאד - הקירות הפנימיים שלנו בעצם חשופים להתקפה חזיתית מכמה כיוונים - גם מכיוון התקרה והגג שהאיטום שלו לקוי (והמים כידוע ירודים למטה לתוך הקיר) וגם מצד הצנרת אשר מותקנת מאחורי הקיר - אבל כמובן שהיא משפיעה עליו היטב. בעוד שלקיר חיצוני יש לרוב בידוד איכותי יותר, הרי שהאיטום והבידוד בקיר הפנימי לא תמיד עמיד, ולכן במקרים של רטיבות - מומלץ בחום ליצור קשר עם מאסטר גגות.
 
 
 
בידוד גג רעפים
 
 
 
בית עם גג רעפים
 
 
 
גג מבודד
 
 
 
גג רעפים
 
 
 
 
 

כך מבצעים את הטיפול ברטיבות בקיר הפנימי

 
● בחינת מקור הרטיבות - קודם כל, הצוות של מאסטר גגות יבצע בדיקה מקיפה כדי לבחון מה בעצם המקור של הרטיבות. כאמור יש שתי סיבות אפשריות ברוב המכריע של המקרים - או שיש פיצוץ בתוך הצנרת שלכם מאחורי הקיר, או שיש בעיית איטום על הגג שלכם. חשוב לשים לב שבשני המקרים, נדרשת גם מעורבות של ועד הבית אם אתם גרים בבניין משותף – משום שגם הצנרת וגם הגג הם נכס משותף, ולעתים ראוי שוועד הבית יממן את הטיפול בתשתיות הללו, שכן הוא מחויב לכך לפי חוק.
● הסרת החלקים הבעייתיים - בשלב הבא, הצוות שלנו יבצע טיפול נגד רטיבות בקיר פנימי ע"י תיקון כל הצד החיצוני ביותר של הקיר. זה אומר שאם יש שאריות של טיח שהתקלף וכמובן גידולים של עובש ושל פטריות שהתפתחו על הקיר - אנחנו נבצע את ההסרה עבורכם. ברור כמובן עד כמה הנזק מהרטיבות בקיר הפנימי יכול להיות עצום. אחרי הכל, אף אחד לא רוצה שיהיה לו עובש בקירות, ומדובר על עניין שדרוש התערבות מידית של צוות מקצועי.
● מתי להזמין את מאסטר גגות? - ברגע שאתם מזהים שיש בעיה של רטיבות בקיר פנימי, מומלץ בחום שתרצו קשר עם הצוות של מאסטר גגות. הסיבה לכך היא שרטיבות זה לא משהו שנעלם סתם כך מעצמו וזה לא משהו שראוי להזניח. אם תזניחו את הרטיבות בקיר הפנימי, מובטח לכם שהוא ילך ויתפורר עוד יותר, שהעובש ילך ויתפשט, והנזק האפשרי הגדול ביותר - הוא כמובן פגיעה ביסודות של הבניין. ברגע שהיסודות נפגעים, אתם כבר נמצאים בסיכון ממשי, וראוי לשים לב לכך. לכן יצירת הקשר צריכה להיות מיידית ברגע שיש זיהוי.

 

תוך כמה זמן הבעיה נפתרת?

 
תלוי בעקרון בחומרת הבעיה ועד כמה הרטיבות הספיקה להתפשט. בחלק מהמקרים מדובר על טיפול קטן שיימשך בסך הכל שעה או שעתיים. לעתים, זה ידרוש יום עבודה ולעתים אף יותר מכך. מאחר שקשה לדעת זאת מבלי בדיקה - אתם מזומנים ליצור אתנו קשר, ואנו נבחן את המקום היטב.